Beslemeler
Yazılar
Yorumlar

kısa-film

Merhaba ;

Kısa film hakkında kendi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Kısa film : geniş , yani özgür düşüncelerinizi seneryonuza aktarabileceğiniz kısa (tahmini 2-20 dakika) süre zarfında birbirinden ilginç , bir okadarda soru işaretleri bırakırken anlamlıca cevaplar vermenizi sağlayan tekniksel , eğlenceli çekim tekniğidir. Her geçen gün biraz daha artan ‘kısa film’ kategorisi gerçektende insanların hobilerine girmeyi hızlıca başarmıştır.

Sizlere kendimden örnek verecek olursam ;

Kısa film çekmek için büyük heyecanlar yaşadım ve bir gün elime samsung marka fotoğraf makinasını aldım ve video çekimiyle birşeyler yapmakta israrcı ve bir okadar da inançla başlamakta buldum kendimi. En önemlisi hayal gücüm ve olay döngüsünü gerçekten kafamda çok iyi canlandırabiliyordum ve bunu kağıta döktüm.. Oyuncu olarak arkadaşlarım ve kendim bir bütün olarak başladık. Çekimleri bitirdikten sonra montaj programıyla efeklerle süsleyerek bambaşka hale getirebildiğimi gördüm..

Gereksinimler ;

 

  • En önemlisi rahat bir kafayla yazdığınız seneryo.
  • Video çekimi yapabileceğiniz bir alet , basit olarak telefon bile işinizi görebilir emin olun.
  • Uyum sağalayabileceğiniz oyuncu ortamı.
  • Ve en son olarakta montajları yapabileceğiniz profesyonel bir program.

  Sizlere işinizi kolaylaştıracak birkaç bilgi daha ;

  • Dış ortamlarda kameranızın mikrofon ayarlarını düzenlemekte önem gösterin. Nedeni ise dış ortamda rüzgar vb. Seslerin videoya cızırtı vurmasıyla sonuçlandırabiliriz.
  • Profesyonel program olarak sizlere tavsiye edebileceğim : sony vegas pro sürümlerinden herhangi biri olarabilir.

 

Bu programa full sürümüyle ulaşabilmek için arama motorlarına ‘sony vegas pro Katılımsız Download’ yazmanız yeterli olacaktır.4 Yanıt Verildi “Kısa Film Nasıl Çekilir ? Kısa Film Çekme Teknikleri – Kısa Film”

 1. Alper Altındağ diyor ki:

  Çok Teşşekür Ederim.Yardımcı Oldu Kısa Film Yarışmam Vardı.

 2. İsmini Vermek İstemeyen Kullanıcı diyor ki:

  Bence iyi bir fikir………….

Yorum Yapın